Jak správně zavést tampon?

Všechno je jednou poprvé! Menstruace je součástí tvého života a je v pořádku, pokud v tobě vyvolává otázky. Zavedení tamponu je ve skutečnosti velmi snadné, když víš, jak na to.

Zavedení tamponu: buď vždy uvolněná!

Při prvním zavedení jsi možná trošku nervózní, ale zbytečně! Po několika málo pokusech ti to půjde velmi snadno.
Nejlepší bude, když se úplně uvolníš, jinak se ti svaly napnou a zavádění bude trochu obtížnější, než by mělo být. Jednoduchý trik: zhluboka se nadechni – pak budeš dostatečně uvolněná pro zavedení tamponu.

Tip: Nejlepší je začít s našimi nejmenšími tampony, aby ses s produktem seznámila a zvykla sis na ten pocit. K tomuto účelu se nejlépe hodí naše tampony o.b.® ProComfort™ Mini. S povrchem SilkTouch® je zavádění i vyjímání obzvláště snadné.

Ilustrace aplikace o.b.® tamponů

Stojí to za to!

Na rozdíl od vložek jsou tampony umístěny uvnitř těla. Možná ti to bude připadat zvláštní, ale když je tampon zavedený správně, ani ho neucítíš. Tampony mají mnoho výhod: s tamponem se můžeš pohybovat naprosto volně a dělat vše jako obvykle – dokonce si i jít zaplavat! Více informací nalezneš v části Používání tamponů. Nejlepší je vždy použít tampon, který odpovídá síle tvého menstruačního krvácení a má nejnižší možnou absorpční sílu. Také bys ho měla pravidelně měnit: když je tampon nasáknutý, jednoduše ho vyjmi zatáhnutím za šňůrku. Znamená to, že tampon můžeš vytáhnout obzvláště rychle a snadno. To, že je tampon nasáknutý, poznáš buď podle toho, že si při otření toaletním papírem všimneš trochy krve, nebo uvidíš trochu krve na šňůrce. To, že je tampon při vyjmutí mnohem větší, než když byl zaveden, je naprosto normální, protože je nasáknutý krví. Při vyjímání to však nepocítíš, pokud budeš zcela uvolněná a stejně tak tvoje svaly zůstanou zcela uvolněné. 

Grafika o.b.® řad

Najít produkt o.b.®

Který tampon o.b.® je pro tebe ten pravý?
Zodpověz čtyři krátké otázky.

Přemýšlející žena. Dotkne se brady a zasněně se podívá na stranu.

Často kladené dotazy

Získej více informací o menstruaci,
dospívání a tamponech.