Proč jsou tampony o.b.® správnou volbou

Tampony používají miliardy žen na celém světě. Jejich bezpečnost, účinnost a pohodlí byly pečlivě testovány v klinických studiích, laboratorních experimentech a spotřebitelských testech po několik desetiletí. Již více než 70 let vyvíjí společnost o.b.® inovativní výrobky s cílem nabídnout dívkám a ženám tu nejlepší spolehlivou, pohodlnou a bezpečnou ochranu v období menstruace. Každá jednotlivá složka našich tamponů je vybírána podle přísných kritérií, aby splnila nejvyšší standardy bezpečnosti a kvality. Naší hlavní prioritou je zajistit, aby naše tampony byly bezpečné, pohodlné a účinné.

Z čeho jsou o.b.® tampony vyrobeny

Více informací o složkách použitých v našich o.b.® tamponech získáš kliknutím na jednotlivé prvky:

Tampon

 

Absorpční jádro

Povrch

 
 

Tamponová folie

Šňůrka

 

Co naše tampony neobsahují

Bez škodlivin, bez parfemace, bez bělení chlorem

Vlákna tamponu musí mít z důvodu bezpečnosti a hygieny vysoký stupeň čistoty. Toho dosahujeme procesem bělení bez použití chloru. Bělení je mimořádně důležitou součástí bezpečnostního procesu a nejde jen o to, aby byl výrobek „bělejší“.

Udržitelnost: Péče o životní prostředí a naše zákaznice

Neustálá péče o životní prostředí a naše zákaznice je pro nás velmi důležitá. Jsme přesvědčeni, že zdraví ženy je bytostně spojeno se zdravím životního prostředí. Naším cílem je do roku 2025 používat co nejvíce ekologických a udržitelných materiálů s cílem uchovat zdravou planetu a zároveň nabídnout spolehlivou ochranu a pohodlí, kterými je značka o.b.® známá již desítky let. Více informací o udržitelnosti našich o.b.® tamponů najdeš zde.

Náš závazek k bezpečnosti

Společnost JNTL Consumer Health (Czech Republic) s.r.o. se jako výrobce o.b.® tamponů zavázala chránit zdraví a pohodu žen během menstruace. Každá jednotlivá složka, z nichž jsou naše tampony vyrobeny, je vybírána podle přísných kritérií, aby bylo zajištěno, že splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti a kvality.

Design a návod k použití našich tamponů vychází z kombinace klinických poznatků, desítek let zkušeností a zpětné vazby od našich zákaznic zohledňujících jejich preference a návrhy ke zlepšení. Naše produkty pravidelně kontrolujeme, abychom zajistili, že budou i nadále prospěšné pro gynekologické zdraví. Naše tampony jsou vyráběny v přísně kontrolovaných výrobních závodech v Německu a Francii, které procházejí důkladnými kontrolami a testy, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a kvalita. Všechny použité suroviny musí projít toxikologickým vyhodnocením, než je v našich produktech použijeme. Všechny tampony, které prodáváme na území EU, podléhají směrnici Evropského parlamentu a Rady 2001/95/ES o obecné bezpečnosti výrobků, která stanoví, že produkty musí být bezpečné. Navíc vlákna v našich tamponech splňují požadavky na čistotu materiálu v souladu s Evropským lékopisem, který je považován za všeobecně akceptovanou farmaceutickou normu.

Nezávislé recenze

Všechny o.b.® tampony jsou certifikovány podle OEKO-TEX® STANDARD 100, celosvětově jednotného, nezávislého certifikačního systému, a splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost třídy 1, jak je vyžadováno u textilních výrobků, které přicházejí do styku s (dětskou) pokožkou. Certifikace je založena na testování všech materiálů o.b.® na různé škodlivé látky pomocí kritérií OEKO-TEX® pro (dětské) textilie, což znamená, že materiály v našich tamponech jsou prokazatelně bezpečné pro dlouhodobý kontakt s lidským tělem.

Spotřebitelský magazín Öko-Test ohodnotil náš tampon o.b.® ProComfort™ Normal v dubnu 2020 jako „velmi dobrý“ poté, co testoval jeho chemické složení i jeho vlastnosti in vitro.

Pokyny pro správnou likvidaci

Správný způsob likvidace tamponů je důležitým faktorem, jak přispět k udržitelnosti. Použité tampony (bez ohledu na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny) by se měly vždy vyhazovat do směsného komunálního odpadu. Vzhledem k tomu, že obsahují menstruační krev, neměly by se použité tampony nikdy vyhazovat do kontejneru na biologický odpad. Jejich spláchnutí do záchodu, což je nesprávný postup, může způsobit ucpání nebo vést k tomu, že tampony skončí v řekách nebo oceánu. Mnoho spotřebitelek se tamponů správně zbavuje tak, že je zabalí do toaletního papíru a vyhodí do odpadkového koše. Na mnoha veřejných toaletách jsou k dispozici zvláštní odpadní sáčky a kontejnery určené pro likvidaci hygienických potřeb.

Grafika o.b.® řad

Najít produkt o.b.®

Který tampon o.b.® je pro tebe ten pravý?
Zodpověz čtyři krátké otázky.

Přemýšlející žena. Dotkne se brady a zasněně se podívá na stranu.

Často kladené dotazy

Získej více informací o menstruaci,
dospívání a tamponech.