Náš závazek vůči zdraví žen

Neustálá péče o životní prostředí a naše zákaznice je pro nás velmi důležitá. Jsme přesvědčeni, že zdraví ženy je bytostně spojeno se zdravím životního prostředí.  Zdravá žena přispívá jak sobě samé, tak svým blízkým a společnosti. Naším cílem je pomáhat každé ženě prostřednictvím našich produktů, služeb a vědy žít zdravě ve všech etapách jejího života. Ale nechceme, aby se tak stalo na úkor ochrany naší planety. Rádi bychom nasdíleli více o tom, co již děláme a jaké jsou naše ambice do budoucna.

Naše tampony

Věděla jsi, že jsme již více než 70 let lídrem v oblasti inovací tamponů, abychom zajistili, že naše produkty poskytují nejen spolehlivou ochranu, ale že jsou pro tvé tělo i naši planetu bezpečné!

Zdravé tělo je pro nás důležité, a proto o.b.® tampony neobsahují parfemaci, chemické škodliviny, ani nejsou běleny chlorem. Ve skutečnosti mají všechny naše tampony absorpční jádro z materiálu 100% rostlinného původu, který byl získán z udržitelných zdrojů. Všechny naše tampony jsou klinicky testovány gynekology pro tvé zdraví a bezpečnost.

Ikona tamponu

Všechny materiály použité k výrobě našich tamponů byly nezávisle certifikovány v souladu s 
OEKO-TEX® STANDARD 100 za splnění nejvyšších požadavků na bezpečnost textilních výrobků přicházejících do styku s pokožkou. Kromě toho obdržely tampony o.b.® ProComfort™ známku „velmi dobrá“ v testu německého magazínu Ökotest v roce 2017 i 2020.

Ikona trvalé udržitelnosti

Zavázali jsme se k udržitelnosti a transparentnosti. Proto náš hlavní výrobní závod využívá energii získávanou ze 100 % z obnovitelných zdrojů, a také proto jsme transparentní co se týče složení a výrobních procesů o.b.® tamponů. Tímto způsobem můžeme i nadále chránit životní prostředí a umožnit našim spotřebitelkám činit informovaná rozhodnutí pro zdravější život. 

Ikona větrného mlýna

Naší ambicí je do roku 2025 používat co nejvíce rostlinných udržitelných materiálů k zajištění zdravé planety a zároveň nabídnout spolehlivou ochranu a pohodlí, kterým je o.b.® známé již léta. Pokud se chceš dozvědět více o tom, co přesně je v našich tamponech, navštiv naši produktovou stránku.

Udržitelné obaly

Věděla jsi, že jsme významně vylepšili obaly produktů, abychom snížili odpad z obalů?

Všechny naše obaly jsou vyrobeny z 90 % z recyklovaných materiálů a vláken pocházejících z obnovitelných evropských lesů a certifikovaných FSC. 

Ikona balení

Všechny krabičky o.b.® jsou 100% recyklovatelné a používáme také barvy z materiálů rostlinného původu, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože se snadněji recyklují.

Ikona stromu

Usilovně se snažíme poskytovat jasné informace o likvidaci našich produktů, abychom podpořili jejich vyhazování do odpadkových košů a pomohli chránit naše životní prostředí.

Ikona zeměkoule

Našich tamponů se lze snadno zbavit odhozením do koše, aby planeta mohla zůstat čistá. Z našeho sortimentu rovněž odstraňujeme aplikátory, abychom snížili množství plastového odpadu, a chránili tak naše řeky a moře. 

Ikona kapky

Do roku 2025 chceme minimalizovat naši globální stopu neustálou prací na efektivnějším využívání obalových materiálů, včetně snižování velikosti, zvyšování počtu produktů na paletách a tím snižování počtu kamionů v naší distribuční síti pro ochranu našeho životního prostředí.

Náš vliv na společnost

Víš o tom, že už více než 70 let spolupracuje značka o.b.® se školami a zdravotnickými odborníky a vzdělává dívky v oblasti intimního zdraví, aby lépe porozuměly svému tělu a mohly přijímat informovaná rozhodnutí o své intimní a menstruační hygieně?

Dlouhodobě spolupracuje značka o.b.® se zdravotnickými odborníky, zejména gynekology, aby se vyráběly co nejúčinnější, nejpohodlnější a nejbezpečnější produkty pro intimní hygienu.

Vynikající: o.b.® získává ocenění Ecocare za zelenou produkci

Přibližně o 1 000 tun méně oxidu uhličitého – to je hrdá bilance závodu o.b.® ve Wuppertalu, která získala první místo. Odborníci na udržitelnost z odborného časopisu Lebensmittelpraxis vzdali hold několika kampaním na ochranu životního prostředí v největším světovém výrobním závodě o.b.® tamponů. Patří mezi ně nové vzduchové kompresory a energeticky úsporné LED diody. Bylo také zdůrazněno, že o.b.® používá k balení pouze recyklované materiály a rostlinná barviva a že výrobní závod využívá zelenou elektřinu od roku 2010.

Grafika o.b.® řad

Najít produkt o.b.®

Který tampon o.b.® je pro tebe ten pravý?
Zodpověz čtyři krátké otázky.

Přemýšlející žena. Dotkne se brady a zasněně se podívá na stranu.

Často kladené dotazy

Získej více informací o menstruaci,
dospívání a tamponech.